راهنمای معامله امن

آنچه که باید جهت مراقبت از خود در مقابل کلاهبرداری و فریب بدانید :

1. قیمت‌ها در سایت ویلاباشی بر اساس عرضه و تقاضا و در شرایطی کاملا رقابتی توسط میزبان نرخ گذاری می‌شود.

2. ارتباط تلفنی مسافر با میزبان در سایت ویلاباشی بصورت بیواسطه انجام ‌میشود تا مسافر بتواند بدون نیاز به پرداخت کمیسیون و کارمزد به سایت، واحد اقامتی خود را با کمترین قیمت از میزبان اجاره نماید.

3. معمولا میزبان، مبلغی معادل حداقل یک شب را به عنوان بیعانه دریافت می‌کند تا از قطعی بودن رزرو توسط مسافر اطمینان داشته باشد و واحد اقامتی خود را در تاریخ مورد نظر به فرد دیگری اجاره ندهد.

4. اگر شماره تلفنی در سایت ویلاباشی نمایش داده می‌شود به معنی آن است که هویت کاربر بررسی شده و مورد تائید است و واریز مبلغ بیعانه به حساب میزبان مورد تائید سایت ویلاباشی می‌باشد. سایت ویلاباشی شرایط سختگیرانه‌ای برای پذیرش آگهی و عضویت میزبان‌ها دارد و کاربران میزبان به روش‌های مختلفی شناسائی و احراز هویت می‌شوند. به لطف این مقررات سختگیرانه، از ابتدای فعالیت سایت ویلاباشی تاکنون هیچگونه شکایتی از مسافر مبنی بر کلاهبرداری (واریز بیعانه و پاسخگو نبودن میزبان) دریافت نشده است. عمده شکایات رسیده از مسافر مربوط به تمیز نبودن ویلا یا استخر، گرمایش یا سرمایش نامناسب، دریافت مبلغ اضافی بابت نظافت، رفتار بی ادبانه میزبان، کنسل کردن یکطرفه از جانب میزبان و ناقص بودن تجهیزات و امکانات ویلا بوده که به همه موارد رسیدگی شده است در صورت لزوم میزبان از سایت ویلاباشی اخراج شده است. لطفا به تاریخ عضویت میزبان در سایت ویلاباشی و کامنت‌ها توجه بیشتری داشته باشید و تجربیات خودتان را برای استفاده سایرین در زیر ویلاها ثبت نمائید.

5. قبل از رزرو، مطمئن شوید که میزبان دارای مجوز خانه - مسافر از سازمان گردشگری و جهانگردی باشد. داشتن مجوز خانه - مسافر از سازمان گردشگری به این معنی است که ساختمان مورد اجاره بیمه شده است و مرتبا توسط بازرسان سازمان گردشگری بازدید می‌شود.

6. قیمت درج شده در سایت ویلاباشی مربوط به وسط هفته و با تعداد ظرفیت نرمال (اعلام شده توسط میزبان) می‌باشد. قیمت در آخر هفته‌ها (از ظهر چهارشنبه تا عصر جمعه) و تعداد نفرات بیشتر بصورت توافقی می‌باشد. اخذ هرگونه هزینه اضافه بر مبلغ درج شده در سایت ویلاباشی (یا توافق شده با میزبان) تحت هر عنوان اعم از حق کمیسیون،‌ پورسانت،‌ حق دلالی و غیره، مجاز نمی باشد. اگر ویلا دارای سرایداری می‌باشد از پرداخت هرگونه وجهی به سرایدار ویلا نیز پرهیز نمائید. با توجه به سوابق قبلی، این گونه پرداخت‌ها به مرور زمان مبدل به عادت و وظیفه شده و در کیفیت خدماتی که سرایدار بابت آن حقوق دریافت می‌نماید خلل و نقصان ایجاد کرده و برای مسافران بعدی نیز مشکل ایجاد می‌کند.

7. ساعت تخلیه و تحویل،‌ شرایط رزرو، میزان مبلغ بیعانه و نحوه ابطال رزرو (انصراف یا کنسلی) بصورت توافقی بین مسافر و میزبان می باشد و سایت ویلاباشی دخالتی در این توافق ندارد. حتما قبل از واریز وجه، شرایط ابطال رزرو (انصراف یا کنسلی) را جویا شوید و به آن پایبند بمانید.

8. امکانات و تجهیزاتی را که در تصاویر دیده می شود و یا در بخش امکانات به آن اشاره شده است (مثل: کولر گازی در هر اتاق، بخاری در هر اتاق، فوتبال دستی، میز بیلیارد، تلویزیون LCD، اینترنت، سیستم صوتی، سرویس بهداشتی فرنگی، استخر، سونا، جکوزی و ...) باید موجود و قابل استفاده باشد. اگر ویلا با استخر آبگرم اجاره می‌کنید دمای آب داخل استخر را بر اساس دماسنج از میزبان جویا شوید. نقصان امکانات را در زیر همان ویلا بصورت کامنت درج کنید تا رسیدگی شود.

9. میزبان موظف است ملک مورد اجاره را در شروع مدت اجاره بصورت نظافت شده و مرتب تحویل مسافر دهد. مسافر نیز موظف است ملک مورد اجاره را در پایان مدت اجاره بصورت مرتب شده در حد عرف به میزبان عودت دهد. دریافت هرگونه وجهی از مسافر بابت نظافت ممنوع است. با توجه به سوابق قبلی که درخواست مبلغ بابت نظافت منجر به درگیری بین مسافر و میزبان شده است موکدا خواهشمند است در صورت مواجه با چنین وضعیتی، مبلغ نظافت را بدون هرگونه بحث و جدل به میزبان پرداخت نمائید و پس از پایان سفر و با ارائه رسید، مبلغ پرداخت شده بابت هزینه نظافت را عیناً از ویلاباشی دریافت کنید. مسافرت شما نباید با این خاطره‌ تلخ پایان یابد و ویلاباشی با میزبان متخلف برخورد خواهد کرد.

10. اجاره به افراد مجرد ممنوع است. ارائه اصل سند شناسایی و محرمیت زوجین مطابق با مشخصات میهمان الزامی میباشد و میزبان موظف است قبل از رزرو، این موضوع را به مسافر یادآوری نماید و به هنگام ورود مهمان به واحد اقامتی، مدارک شناسایی و محرمیت زوجین را کنترل نماید.

11. ورود حیوانات خانگی به ملک مورد اجاره ممنوع می باشد مگر آنکه میزبان مکانی مجزا و خارج از فضاهای مسکونی جهت نگهداری حیوانات خانگی در اختیار مسافر قرار دهد.

12. از به همراه آوردن لوازم قیمتی و جواهرات خود در سفر جداً خودداری کنید و به هنگام تحویل گرفتن واحد اقامتی، از امنیت درب‌ها، دریچه‌ها، پنجره‌ها و حفاظ پنجره‌ها بطور کامل مطمئن شوید.

13. در صورت مشاهده هر گونه تخلف از قوانین سایت، می توانید از طریق لینکهایی که به همین منظور در بخشهای مختلف سایت ویلاباشی قرارداده شده است، اقدام نمایید.